A nyári fesztiválok évről évre több embert vonzanak, a nagy embertömeg pedig nagy hatással van a környezetére. Hogy a nagy nyári hepajok után ne csak szeméthegyek és letiport növényzet maradjon, a fesztiválok szervezői minden évben újabb ötleteket dobnak be, hogy kicsit mindenki "zöldebb" legyen.
Azt már tudjuk, hogy a Balaton Sound legnagyobb sztárjai igencsak környezettudatosak, remélhetőleg közönségük is tanul a jó példából, de biztos ami biztos, a fesztiválok is bedobják magukat. A legnagyobb magyarországi fesztiválok mindig is élen járnak a zöld szemlélet terjesztésében, évek óta szelektíven gyűjtik a hulladékot. A Balaton Sound idén is előrébb lépett egy kicsit, a papír, műanyag és alumínium mellett idén először a büfékben termelődő üvegeket is szelektíven gyűjtötték Zamárdiban (a mennyiségbe bele sem merünk gondolni).
A szelektív gyűjtésben tavaly részt vevő rendezvényeken összesen 15 tonna szelektív hulladék termelődött, ami aztán feldolgozásra is került. Szelektív gyűjtés esetén a hulladék akár 40%-a is hasznosítható lesz, egy több 10000 embert vonzó fesztiválon, mint a Balaton Sound, ez már nem figyelmen kívül hagyható mennyiség.
A szelektív gyűjtés persze csak az egyik fontos eleme a dolognak. Már az sem mindegy, hogyan jutunk el a fesztiválra, a Soundon idén erre is figyeltek, őrzött biciklitűrolót alakítottak ki, hogy lehetőség szerint minél többen válasszák a bringázást az autók helyett. Hulladékcsere program idén is működött, a fesztiválozók az összegyűjtött flakonokat ajándékért cserébe beválthatták, és a VOLTon már megismert energiasziget is visszatért, ahol napkollektorral hűtötték a sört, és biciklipedállal töltötték a telefonokat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése